🎨 Цього року захист кваліфікаційних дипломних робіт здобувачів спеціальності 014.12 Середня освіта . Образотворче мистецтво другого (магістерського) рівня вищої освіти був особливим для нашої кафедри. Сподіввємося ми започаткували нову і гарну традицію. До складу екзаменаційної комісії долучилася наша випускниця, художниця і викладачка Дунаєвецької школи мистецтв Ольга Ярова. Її шлях після завершення навчання в університеті є яскравим прикладом професійного зростання: Ольга активно бере участь у регіональних та всеукраїнських виставках, де її роботи отримують високу оцінку мистецької спільноти. Більш того, як викладачка образотворчого мистецтва, вона передає свій досвід наступним поколінням – її учні є постійними учасниками та лауреатами престижних художніх конкурсів.
Здобувачі вищої освіти К-ПНУ – переможці обласного мистецького конкурсу імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра»
У Хмельницькому обласному художньому музеї завершився щорічний обласний мистецький конкурс імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра».
Цьогоріч до розгляду у І та ІІ турі надійшло 294 роботи з 23 закладів.
Серед переможців конкурсу – здобувачі вищої освіти К-ПНУ: Тетяна Гарліцька (4 курс, група OMD1-B20) – номінація «Графіка», назва роботи «Тривожно», техніка виконання (олійна пастель, 350х400); Дмитро Мотрій (магістрант, 1 курс, група RTM1-M23) – номінація «Живопис», назва роботи «Чоловік», техніка виконання (живопис акрилом, 40х30).
Керівник – лаборант, асистент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ Володимир Бучковський.
Щиро вітаємо студентів-митців та їхнього керівника! Бажаємо творчого натхення та подальших успіхів і перемог!
Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації творів мистецтва
Програма Гаґенмейстерських читань 2023
ІІІ Міжнародна науково-практична конференція “Гаґенмейстерські читання”. Європейська Україна: культура, мистецтво, ідентичність.
Кам’янець-Подільський
1 – 2 грудня 2023 року. Читати далі
Кам’янецькі квілтери на 48 Х’юстонському міжнародному фестивалі «International Quilt Festival»
Кам’янецькі квілтери на 48 Х’юстонському міжнародному фестивалі «International Quilt Festival»
02-05 листопада в м. Х’юстон (США) відбувся 48 Міжнародний фестиваль «International Quilt Festival» – наймасштабніший форум арт-текстилю, учасниками якого є 55 000 осіб із понад 35 країн світу; представлено понад 1600 квілтів та унікальних творів текстильного мистецтва; 550 майстеркласів та лекцій для всіх рівнів досвіду.
У фестивалі взяли участь митці Кам’янця-Подільського: випускниця К-ПНУ, викладач рисунку, живопису, художньої обробки тканин Наталія Лашко; асистент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ, член спілки народних майстрів України, член спілки дизайнерів України Ілля Лашко; випускниця К-ПНУ Яна Лашко.Експонована робота «Жага до життя. Цар-колос» за мотивами картини Катерини Білокур виконана вручну такими техніками: арт-квілт; авторською технікою вишивки текстильною «соломкою»; ручною аплікацією; ручним гаптуванням; текстильним плетінням.
Ілля Лашко: «Нас надихнула доля і творчість однієї з найвідоміших жінок України Катерини Білокур – яскравої представниці наївного мистецтва. Не маючи художньої освіти, долаючи заборону батьків і осуд односельчан, вона самостійно відкривала таємниці живопису, навчаючись у натури. Квіти, намальовані пензликами з коров’ячої вовни, котячої шерсті та фарбами з рослин, випромінюють неймовірне сяйво. На квілті ми порівняли дві роботи: автопортрет олівцем і «Цар-колос». На темному тлі живопису Катерини Білокур вловлюється слід сучасності, полотно доповнюється сучасними реаліями України (зруйновані будинки). Вічна боротьба добра і зла, торжество творіння. Краса квітучої природи подолає безодню темряви, як би люди не нищили світ навколо. Задумливий погляд з автопортрета художниці ніби задається питанням, яке майбутнє чекає на нас? У СРСР карали ув’язненням або розстрілювали за те, що вирвали із землі три колоски, а тепер Катерина питає наше покоління, чи зможуть у майбутньому українці запобігти повторенню рабства та геноциду? На темному тлі домінують стиглі колоски жита. Зліва, внизу, зображені плоди землі. І все це багатство оточує гарний вінок із троянд, білосніжної калини, чорнобривців, маків, жовтих ромашок та інших квітів».
Роботу митців відмітили та оцінили президент Міжнародної асоціації квілтів, один із тридцяти найвидатніших квілтерів у світі, найвпливовіша людина в індустрії квілтингу Рікі Тімс (Ricky Tims), організатор і голова Асоціації майстрів клаптикового шиття України Марія Нельга та відома своїм неповторним художнім стилем й надзвичайно високим рівнем майстерності у світі українська майстриня, яка останній час живе у Франції, Галла Гротто.
Робота «Жага до життя. Цар-колос» є частиною експозиції спеціальної колекції квілтів від Асоціації майстрів клаптикового шиття України «Wrap the World with Quilts». Це спеціальний показ 14 текстильних панно, зроблених під час блекауту 2022-2023 року, та колекція українських патріотичних квілтів.
Також у цьому році на міжнародному конкурсі AQS QuiltWeek Наталія Лашко отримала 3 місце за свій арт-квілт.
Ілля Лашко
асистент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації творів мистецтва
Налагодження співпраці із Хмельницьким національним університетом
15.11.2023 року на кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва відбулася зустріч із колегами з кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету. Читати далі
Обговорення освітньої програми: “Реставрація творів мистецтва”
10 листопада 2023 року відбулася важлива робоча зустріч проєктної групи освітньої програми “Реставрація творів мистецтва” з директоратом Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. На зустрічі були висловлені ключові позиції та інтереси різних стейкхолдерів, серед яких представники музею, роботодавці та інші зацікавлені сторони.
Карпова Тетяна Михайлівна, в.о. директора музею, висловила позитивне ставлення до програми, відзначивши її різноманіття та можливість студентам отримати глибоке розуміння процесу реставрації та розвинути необхідні фахові навички.
Богменко-Швець Інна Василівна, головний зберігач музейних фондів, підкреслила важливість акцентуації на реставрацію станкового та монументального живопису, що є нагальною потребою для регіону.
Мистецтво та Етика
Наталія Мендерецька розпочала дискусію “Мистецтво та Етика”. У групах RTM1-B20 і OMD1-B20 розгортається справжній батл ідей. Хто б міг подумати, що графічний дизайн може бути настільки моральним? А процес реставрації естетичним… А може не дуже?
А якщо серйозно…
Інсайти та Інспірація: зустріч зі стейкголдерами
Підвищення кваліфікації «Акредитація освітніх програм: механізми забезпечення якості вищої освіти в К-ПНУ»
07 листопада у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка завершили програму підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників «Акредитація освітніх програм: механізми забезпечення якості вищої освіти в К-ПНУ». Читати далі
Сердечно вітаємо наших НАТАЛЮ, ІЛЛЮ та ЯНУ ЛАШКО з Міжнародним визнанням їхньої глибокої національної творчості
02-05 листопада в м. Х’юстон (США) відбувся 48 Міжнародний фестиваль «International Quilt Festival» – наймасштабніший форум арт-текстилю Читати далі