Виставка художніх робіт “Кольорові мрії” спільноти “Квітка на камені” та “Діти сонця” міжнародного руху “Віра і світло” (молодь з особливими потребами, їх батьки та волонтери), кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва КПНУ імені Івана Огієнка. Представлені роботи виконані протягом останніх двох років і виставка є творчим звітом у межах соціально-творчого проєкту “Милосердне мистецтво”. Цей проєкт є практичним втіленням напрямів виховної роботи з студентською молоддю в умовах викликів сьогодення. Через залучення до волонтерської діяльності у доброчинних заходах, акціях спрямованих на розвиток духовності національно-патріотичних почуттів, художньо-творчих здібностей необхідних для здійснення майбутньої професійної діяльності. Проєкт наголошує на важливості виховання у сучасної молоді здатності до емпатії та впровадження ідей інклюзивного суспільства. У межах проєкту розглядаються можливості та переваги спільної творчої та соціальної взаємодії студентів-художників та молоді з інтелектуальними порушеннями міжнародного руху спільнот “Віра і світло”. Окрема подяка кураторці проєкту від кафедриасиситентціНаталіїМендерецькійтавипускниціЛюдмиліМегей(Агата)

На виставці поєднані роботи викладачів, студентів і випускників. Представленні портрети, натюрморти, пейзажі, копії реставрованих робіт XVIII-XIX ст. з фондів Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та копії робіт художників XVII-XX ст. Виставка організована кафедрою образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету Імені Івана Огієнка.

«1 рік» – дебютна виставка Софії Шкіль, учениці 8 класу Кам’янець-Подільського ліцею №9 ім. А. М. Трояна. Впродовж року Софія під натхненним керівництвом асистента кафедри Іллі Лашка вивчала техніки і прийоми роботи різними художніми матеріалами в аудиторії рсиунку і живопису. Унікальність виставки полягає в тому, що це творчий дебют Софії, за яким стоїть величезна праця юної художниці та її куратора. Понад 30 робіт, представлених на виставці, були створені протягом одного року. А це –один рік невгамовних творчих пошуків, один рік величезної натхненної праці, що втілився у прекрасному вернісажі юної художниці. Роботи Софії вражають професійністю і «дорослою» манерою виконання. Це і акварельний живопис, який вражає багатопредметністю у натюрмортах, і яскравою манерою написання; це і графічні роботи – натюрморти і портрети. Роботи Софії є своєрідною подорожжю у безмежний творчий світ, сповнений безліччю вражень та емоцій. Очікуємо на талановиту абітурієнткуза кілька років.

Василь Савчук – яскравий представник нашої прогресивної молоді: талановитий, позитивно-зухвалий, сміливий. Його творчі роботи – це пошук себе і свого призначення в сучасному світі; його живопис – це вибух кольору і експресія, його скульптури – поєднання академічної освіти і молодечий запал. Ото ж, Василь – це суцільний сюрприз. І його виставка – «Сюрпризи долі».
Виставка діє: 15 січ. 2024 р. до 12.02.2024 р.

Дмитро Кравець – один із яскравих представників експресіонізму серед сучасних художників України. Випускник кафедри ОДПМтаРТМ спеціальності Реставрація творів мистецтва 2012 р. Його яскраві, відкриті кольори, майстерно поєднані та нанесені на полотно, створюють експресію,”говорять” своєю мовою, “кричать” промовляючи про сьогоднішні реалії. Маючи особливі творчі прийоми, Дмитро сміливо, з впевненістю поглядів та міркувань відображає тему війни, яка торкнулась кожного з нас. Пропустивши власні переживання крізь призму відчуттів, Дмитро своїми картинами віднайшов спільну мову між глядачем та своїми творами. “Мистецтво не відтворює видиме, а робить видимим невидиме. Сама природа та емоційний стан спонукає мене до створення своїх полотен“. Виставка діє з 6 лист. 2023 р. до 15.11.2023

Запрошуємо відвідати виставку в якій об’єднались близько півсотні авторів із різноманітними манерами та стилями виконання робіт. Представлений живопис і графіка у різних темах, настроях і задумах, яких хотіли донести й поділитися з глядачами митці. Представлено краєвиди Поділля, натюрморти та роботи виконані у змішаних техніках. Серед учасників виставки викладачі (НПП) кафедри ОДПМтаРТМ, випускники, та здобувачі різних рівнів та курсів.

Персональна виставка живопису Анни Сушарник «І стане раєм дім мій, на моїй землі». Випускниця спеціальності Реставрація творів мистецтва 2011 р. уже понад десятиліття реалізовує свій неординарний талант як самобутній художник. Аня – член хмельницького осередку Спілки художників України. Уже тривалий період часу, у своїй творчості, художниця працює над темою українського саду, в ній закодована метафора про міць, дух, традиції, культуру, побут українців, про любов, красу, шану до своєї землі. Сад біля хати свідчить про любов до місця свого, до своїх предків, до майбутніх поколінь. Кожна робота має багато алегорій та значень. Своїми роботами Анна прагне звернути увагу усього світу на те, що ми нація з прадавньою історією, звичаями, нація, яка дорогою ціною берегла своє коріння, яка боролась за своє існування і відроджувалась знову.  / asusharnik   Виставка діє з 19 вер. 2023 р. до 3.10.2023