Сердечно вітаємо наших НАТАЛЮ, ІЛЛЮ та ЯНУ ЛАШКО з Міжнародним визнанням їхньої глибокої національної творчості

02-05 листопада в м. Х’юстон (США) відбувся 48 Міжнародний фестиваль «International Quilt Festival» – наймасштабніший форум арт-текстилюучасниками якого є 55 000 осіб із понад 35 країн світу; представлено понад 1600 квілтів та унікальних творів текстильного мистецтва; 550 майстеркласів та лекцій для всіх рівнів досвіду.

У фестивалі взяли участь митці Кам’янця-Подільського: випускниця К-ПНУ, викладач рисунку, живопису, художньої обробки тканин Наталія Лашко; асистент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ, член спілки народних майстрів України, член спілки дизайнерів України Ілля Лашко; випускниця К-ПНУ Яна Лашко. Експонована робота «Жага до життя. Цар-колос» за мотивами картини Катерини Білокур виконана вручну такими техніками: арт-квілт; авторською технікою вишивки текстильною «соломкою»; ручною аплікацією; ручним гаптуванням; текстильним плетінням.

Робота «Жага до життя. Цар-колос» є частиною експозиції спеціальної колекції квілтів від Асоціації майстрів клаптикового шиття України «Wrap the World with Quilts». Це спеціальний показ 14 текстильних панно, зроблених під час блекауту 2022-2023 року, та колекція українських патріотичних квілтів.

«Жага життя» – спільна робота відомої української мисткині Наталі Лашко, асистента кафедри Іллі Лашко і випускниці кафедри Яни Лашко. 2023р.  Хʼюстон.