Бесіда, з теми «Копія, репліка, використання теми у процесі створення творів мистецтва»

20лютого, відбулась бесіда з 4 курсом (OMD1-B20, RTM1-B20) на тему: “Копія, репліка, використання теми у процесі створення живописних і графічних композицій – авторське право та ознаки плагіату», на якій кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри Іван Андрійович Гуцул, розповів студентам 3 та 4 курсів, що ж таке копія, репліка, тема та ідея, авторське право й плагіат.
Студенти ознайомились з статтею 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права», також на прикладах було продемонстровано порушення авторських прав, як приклад ситуація із фотопортретом Стіва Джобса, яке зробив фотохудожник Альберт Уотсон. Фотограф подав позов на відомого художника Девіда Датуна за порушення авторських прав і використання без дозволу фото. Це лише один з прикладів того, як порушується авторське право, а їх є безліч, плагіат, використання чужих ідей та тем і так далі.
Також студентам було дане завдання підготувати невеличкі доповіді, іншими словами, дати відповіді на запитання, з чим вони відмінно справились та проявили високу активність під час дискусій.
На заключення, слід зауважити, що студенти добре ознайомленні з тим що таке копія та репліка, в чому полягає їх різниця, ідея та тема, плагіат й авторське право.