«Кольорові мрії»: відбулася виставка в межах проєкту «Милосердне Мистецтво»

20 лютого в межах проєкту «Милосердне Мистецтво» відбулася виставка «Кольорові мрії», де представлено спільні творчі досягнення здобувачів вищої освіти та людей з інтелектуальними порушеннями.

Соціально-творчий проєкт «Милосердне Мистецтво» є практичним втіленням напрямів виховної роботи зі студентською молоддю в умовах викликів сьогодення через залучення здобувачів вищої освіти до волонтерської діяльності, доброчинних заходів, акцій, спрямованих на розвиток духовності, національно-патріотичних почуттів, художньо-творчих здібностей, необхідних для здійснення майбутньої фахової діяльності.

«Милосердне Мистецтво» наголошує на важливості виховання в сучасної молоді свідомої громадянської позиції, здатності до емпатії та впровадження ідей інклюзивного суспільства. Аналізуючи волонтерський досвід студентів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ, науково-педагогічні працівники кафедри розглядають можливості й переваги спільної творчої та соціальної взаємодії студентів-художників і молодих людей з інтелектуальними порушеннями спільноти міжнародного руху «Віра і Світло» у позанавчальний час.

Також викладачі наголошують на величезному потенціалі мистецтва, а зокрема, засобів художньої виразності образотворчого мистецтва, у формуванні соціальних навичок та творчої взаємодії під час реалізації проєктної діяльності. Творча інтроспекційна діяльність під час художнього спілкування є важливим способом саморозвитку і самозмінювання людини.

Сподіваємось на перспективи розвитку соціально-адаптаційних проєктів і руху мистецького волонтаріату як форми виховної діяльності!

Щиро запрошуємо відвідати виставку (функціонує до 02.03.2024р.), підтримати ідеї Руху та проєкту!

Наталія Мендерецька,
асистент кафедри образотворчого і
декоративно-прикладного мистецтва
та реставрації творів мистецтва