Архів 16.09.2024

«Українцями ми народилися»: творча зустріч зі Світланою Макаренко у межах вивчення дисципліни «Мистецтво Hand made»

«Українцями ми народилися»: творча зустріч зі Світланою Макаренко у межах вивчення дисципліни «Мистецтво Hand made»

У межах культурно-освітнього проєкту «Українцями ми народилися» кафедра образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва спільно зі членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстринею вишивки, лауреатом мистецької премії ім. Тетяни Пати Світланою Макаренко організували творчу зустріч і майстер-клас із вишивки для здобувачів вищої освіти 2 курсу в межах вивчення дисципліни «Мистецтво Hand made».

Під час заняття розглядали особливості традиційного подільського вбрання, крій сорочок, мотиви вишивки – торкалися минулого та традиційного задля інтерпретації і мистецького переосмислення в майбутніх творчих роботах та виконанні завдань.

Кафедра образотворчого мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка завжди активно сприяє збереженню та популяризації української культурної спадщини. Одним із яскравих прикладів цієї діяльності стала серія творчих воркшопів з пошиття традиційної української жіночої сорочки-буденки, яка досі триває. На кожному із занять Світлана Макаренко ділиться своїми знаннями та досвідом, а також залучає до процесу вишивання нові матеріали, зразки тканин, нитки. Приєднуйтеся до творення традиційної подільської сорочки. Актуальна інформація про час та локацію є на сторінці майстрині: https://www.facebook.com/svetmakarenko55. Учасники воркшопів поступово ознайомлюються з різноманіттям технік характерних для української вишивки, кроять, вишивають, збирають власні особливі сорочки, кожна з яких унікальна та схожа на власницю.
Навчання через дослідження та розвиток проєкту «Українцями ми народилися» триває, видозмінюється, ускладнюється, набуває системного практично-дослідницького підходу. Ставимо перед собою нові завдання, шукаємо шляхи їх вирішення, форми мистецького втілення! Звертаємося до джерел, надбань, досвіду попередніх поколінь, залучаємо сучасних спеціалістів, фахівців галузі мистецтва, майстрів своєї справи!