Виставка “Подолянка” до 125-річчя О. Грена

З нагоди 125-річчя від дня народження Олександра Львовича ГренаМожливо, це художній твір 1 людини у межах урочистого відкриття виставки художніх робіт “Подолянка” та до дня науки кафедра ОДПМ та РТМ підготувала низку мистецтвознавчих зустрічей для здобувачів вищої освіти кафедри та всіх, кого цікавить наука у поєднанні з мистецтвом! Метою зустрічей є популяризація образотворчого мистецтва, зацікавленність творчістю видатного подільського митця ХХ ст. – О. Грена засобами дослідження його живописного спадку, глибокого занурення у вивчення та розуміння робіт великого художника, використовуючи метод повільного споглядання на рівні рефлексивно-емоційного сприйняття, наукового мистецтвознавчого аналізу конкретних робіт митця, а також сучасної інтерпретації картин майстра у різноманітних художніх техніках та 3D проєктуванні. Дослідження та наукове спілкування відбулося на прикладі картини “Старе місто на Поділлі” 1981 рік. Колись, професор кафедри Н.О. Урсу так охаректеризувала цей твір: “Багатопланова композиція картини веде глядача в глибінь простору, перед ним розгортається панорама стародавнього Кам’янця, осяяного світлом. Це свято єдності природи, людей і мистецтва, де чисті локальні кольори виступають на перший план, посилено декоративне начало. Декоративність потрібна художникові, щоб опоетизувати його почуття любові до людей, землі й архітектурних пам’яток. Ведута витримана в єдиному дусі й стилі до найдрібніших деталей, вона має підкреслено національний, «килимовий» характер.” Сьогодні, про твір розповідала та ділилися науковою інформацією Алла Ковальчук – завідувачка художнього відділу Кам’янець-Подільського державного історичного музеєю-заповідника, Іван Підгурний завідувач кафедри ОДПМ та РТМ підготував презентацію із демонстрацією цифрового об’ємного макету картини, Наталія Мендерецька – викладач кафедри продовжувала знайомити з методом повільного споглядання творів мистецтва.