Архів 14.03.2024

Випускниця та гордість нашої кафедри ОДРМ та РТМ

Маленькі шедеври великих людей! Аліна Пилипей! Успішна сучасна художниця, яка живе та працює у Кракові. Працює у центрі культури Каласанс-Вєшиста та здійснює свою художню діяльність – творчий простір «Noble» – у перекладі «шляхетний»! Випускниця та гордість нашої кафедри ОДРМ та РТМ, закінчила магістратуру у Польщі. Ось, що сама Аліна написала: «Віра і Світло» виник як відповідь на страждання родин, де є люди з розумовою неповносправністю, – які часто почувають себе відкинутими від суспільства. “Віра і Світло” відкриває світові, що кожна людина має дари, якими може ділитися, є цінною, не зважаючи на свою неповносправність та слабкість.

Кожен потребує, щоб його приймали, любили і цінували.

Безмежно вдячна за те що познайомили з друзями😍
Щаслива, що мала можливість бути тут і зараз ! Посеред талановитої особливої молоді.
Вдячна за підтримку, влучне слово! За все що ви робите! Нехай добро, дароване вами людям, повертається сторицею» Робота Аліни «Кольоровий леа» написана спеціально для нашої виставки і вільна до придбання! Поспішайте, комусь може дуже пощастити! А нашій Аліні ми вдячні за підтримку, за допомогу, за любов до наших друзів і за те, що коли вона справжня – вона не має кордонів!

Наталія Мендерецька

Відбулася звітна конференція за результатами наукової роботи за 2023 рік

На звітній конференції, що відбулася 12-13 квітня, були представлені цікаві доповіді з образотворчого мистецтва та реставрації творів мистецтва. Наприклад, Наталія Урсу розповіла про Кам’янець-Подільську ХПШ як осередок ужиткового мистецтва на початку ХХ століття. Також на конференції прозвучала доповідь Ірини Паур на тему “Культурно-мистецька спадщина польської громади Кам’янця-Подільського”. Кожна з цих доповідей приносить нові уявлення про розвиток мистецтва в регіоні та вплив на формування майбутніх фахівців мистецьких спеціальностей. Доповіді також охоплювали проблеми вивчення навчальної дисципліни “Рисунок”, вплив виробничої практики на професійну компетентність та інтеграцію штучного інтелекту в образотворчу та декоративно-прикладну навчальну діяльність. Такі науково-практичні зустрічі дозволяють поглибити розуміння мистецтва та розвивати професійні навички у галузі. Очевидно, що учасники конференції привернули увагу до різноманітних аспектів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, реставрації творів мистецтва та педагогіки. Широка тематика свідчить про актуальність та різноманітність досліджень, які відбулися на конференції.

Читати далі

Митці К-ПНУ – учасники виставки японських текстильних технік і печворку «Східний вітер»

Митці К-ПНУ – учасники виставки японських текстильних технік і печворку «Східний вітер»

05 березня 2024 року в Українсько-Японському центрі КПІ ім. Ігоря Сікорського (м. Київ) за сприяння Посольства Японії в Україні відбулося відкриття виставки японських текстильних технік і печворку «Східний вітер», на якому був присутній представник посольства Накомура Сан. Експозиція підготовлена випускниками та учнями курсу японської вишивки «Чарівне Сашіко» за участю майстрів Української Асоціації Печворка.

У виставці експоновані роботи арттекстилю асистента кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтв К-ПНУ Іллі Лашка та випускниці університету, викладачки рисунку, живопису, художньої обробки тканин Наталії Лашко. Митці також є членами Української Асоціації Печворка.

Унікальна спільна робота майстрів «Весна іде, любов несе, цвітуть сади, радіє все» виконана вручну в техніці артквілт. Для досягнення художнього ефекту митці використали авторську ідею вишивки текстильною соломкою. Японські мотиви зумовлені захопленням культурою і мистецтвом країни вранішнього сонця.

Також на виставці є роботи Іллі Лашка з триптиху «Розімкненість замкнутого простору», у яких поєднано текстиль і вишивку соломкою.

Бажаємо Наталії та Іллі натхнення і нових успіхів у подальшій творчій діяльності!

Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації творів мистецтва

Формування бази проєктних ідей за напрямом Жана Моне

7 березня відбулася зустріч керівника відділу міжнародних звʼязків Тетяни Сторчової з науково-педагогічними працівниками педагогічного факультету щодо формування бази проєктних ідей за напрямом Жана Моне. Окреслили перспективи участі в проєктній діяльності, можливості міжнародної співпраці та імплементації європейського досвіду в освітній процес Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
У процесі комунікації та інтерактиву зʼявилися нові ідеї, натхнення та мотивація до професійного розвитку, налаштування на успішний результат.

Читати далі