Архів 23.05.2023

Кам’янецька весна 2023

Запрошуємо до віртуального перегляду виставки Кам’янецька весна, яка експонувалася у Виставковій залі Галереї мистецтв К-ПДІМЗ з 04 по 23 травня 2023 р. У виставці взяли участь НПП кафедри, випускники різних років, а також здобувачі 1-4 курсів.

Виставка “Подолянка” до 125-річчя О. Грена

З нагоди 125-річчя від дня народження Олександра Львовича ГренаМожливо, це художній твір 1 людини у межах урочистого відкриття виставки художніх робіт “Подолянка” та до дня науки кафедра ОДПМ та РТМ підготувала низку мистецтвознавчих зустрічей для здобувачів вищої освіти кафедри та всіх, кого цікавить наука у поєднанні з мистецтвом! Метою зустрічей є популяризація образотворчого мистецтва, зацікавленність творчістю видатного подільського митця ХХ ст. – О. Грена засобами дослідження його живописного спадку, глибокого занурення у вивчення та розуміння робіт великого художника, використовуючи метод повільного споглядання на рівні рефлексивно-емоційного сприйняття, наукового мистецтвознавчого аналізу конкретних робіт митця, а також сучасної інтерпретації картин майстра у різноманітних художніх техніках та 3D проєктуванні. Дослідження та наукове спілкування відбулося на прикладі картини “Старе місто на Поділлі” 1981 рік. Колись, професор кафедри Н.О. Урсу так охаректеризувала цей твір: “Багатопланова композиція картини веде глядача в глибінь простору, перед ним розгортається панорама стародавнього Кам’янця, осяяного світлом. Це свято єдності природи, людей і мистецтва, де чисті локальні кольори виступають на перший план, посилено декоративне начало. Декоративність потрібна художникові, щоб опоетизувати його почуття любові до людей, землі й архітектурних пам’яток. Ведута витримана в єдиному дусі й стилі до найдрібніших деталей, вона має підкреслено національний, «килимовий» характер.” Читати далі

ПОДОЛЯНКА ГРЕНА ЗНАЙШЛА СВОЄ ПРОДОВЖЕННЯ В РОБОТАХ СУЧАСНИКІВ

У Галереї мистецтв презентували нову виставку “Подолянка”, присвячену 125-річчю з дня народження художника-кам’янчанина, популяризатора українського народного мистецтва XX ст. Олександра Грена. Він залишив нащадкам невеликий, але вагомий спадок. Родзинкою його творчості є картини із зображенням загадкових жінок-подолянок, які сьогодні називають “гренівськими”.
За словами кураторів проєкту – асистента кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Володимира Бучковського і доньки українського художника-графіка Бориса Негоди Ольги Негоди, саме надихнувшись подолянками Грена і будучи під враженнями його робіт, автори з різних міст України представили свої версії образу подільської жінки.
На виставці можна побачити дипломні роботи студентів мистецького корпусу К-ПНУ ім. І. Огієнка, картини кам’янецьких, київських, полтавських художників. Є серед робіт – і останній потрет Олександра Грена. Його написав сам Борис Негода, який був опікуном великого художника.
Завітайте. Роботи – дуже яскраві! (https://www.facebook.com/photo/?fbid=629707052539653&set=pcb.629707712539587)

День вишиванки у Маліївццях

На зображенні може бути: 5 людей та паркНаш День Вишиванки! Ну як ще художники можуть його відсвяткувати?! Звичайно, що надзвичайно! А не просто вбрані у вишиванки! Святкували разом – студенти кафедри ОДПМ та РТМ та молодь спільноти «Віра і Світло». Завітали у Маліівці на відкриття виставки «Стежки на полотні» Світлани Макаренко – членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстрині вишивки, лауреатки мистецької премії імені Тетяни Пати.

Наталія МЕНДЕРЕЦЬКА,  асистент кафедри

На зображенні може бути: 3 людиниНа зображенні може бути: 6 людей та півоніяНа зображенні може бути: 6 людейНа зображенні може бути: 5 людей та паркНа зображенні може бути: 1 особа, їздить верхи на коні, кінь та поні

Творча зустріч студентів кафедри із Штефаном Пержаном

12 травня студенти і викладачі кафедри відвідали ювілейну виставку творів відомого буковинського ювеліра Штефана Пержана у Чернівецькому обласному художньому музеї. Читати далі

«Кам’янецька весна» (2023)

Відкрито чергову виставку «Кам’янецька весна» (2023)! До уваги відвідувачів близько сотні робіт авторів, які працюють у різних жанрах, техніках, матеріалах. Художники презентували олійний, акварельний, акриловий, гуашевий живопис й роботи виконані сухою та олійною пастеллю, графіку, вишивку, авторську ляльку, витинанку, прикраси із напівдорогоцінного каменю, роботи виконані в авторській техніці. Традиційно участь у виставці приймають більше півсотні різних авторів, що додає неабиякого колориту.

Читати далі

4 Частина. Українцями ми народилися. Ілюстрація дитячих книжок. Анастасія Венгрен

Запрошуємо всіх на чергову творчу зустріч з цікавою людиною, яка віднайшла свій власний стиль та покликання у мистецтві! У четвер 11 травня 2023 о 14 годині!!! Неформальне спілкування, історія життя, творчості, ділення досвідом креативної творчої діяльності… Творча зустріч із презентацією дитячої збірки диво-історій сучасних дитячих авторів «Казкові вечорниці». Анастасія ВЕНГРЕН  – художниця, графік, ілюстраторка дитячих книжок, працює у напрямку етно живопису з використанням змішаних авторських технік та мотивів українського традиційного народного мистецтва!

Читати далі

Вийшов збірник тез доповідей ВЕРЛІБРИ ПАСТЕЛІ

Верлібри пастелі: ТЕЗИ ДОПОВІДЕЙ КРУГЛОГО СТОЛУ ТА РЕЗУЛЬТАТИ ХУДОЖНЬОГО КОНКУРСУ МИСТЕЦЬКОГО СИМПОЗІУМУ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА БОРИСА НЕГОДИ

перейти на сторінку