Articles

alt
Національний художній музей України впродовж двох місяців представлятиме в своїх залах твори французьких художників ХІХ - початку ХХ століть  з колекції під загальною назвою «Нормандія у живописі».
Твори Клода Моне, Теодора Жеріко, Каміля Коро, Огюста Ренуара вперше з кінця 1970х років будуть знову доступні до огляду киянам та гостям міста в головному музеї країни.
57 робіт, відібраних дирекцією колекції для показу в Україні, є справжніми перлинами різних художніх напрямків 19-го століття: реалізму, романтизму, імпресіонізму та постімпресіонізму.
Колекція «Нормандія в живописі» була започаткована 1992 року з ініціативи Регіональної ради Нижньої Нормандії. Згодом до колекції увійшло близько ста двадцяти полотен, що датуються від 1750 до 1950 року. Кожна картина в той чи інший спосіб пов'язана з Нормандією; на деяких з них можна побачити епізоди з життя художників або місця, де створювались картини. Колекція представляє образи природи, морське узбережжя, сільську місцевість, місто, на картинах ми бачимо жанрові сцени та натюрморти.
У 19-му столітті митці шукали захистку в Нормандії, тікаючи від наступу промисловості на великі міста. Вони оселялися в Нормандії, щоб відчути близькість природи та розвинути свої здібності малювання на пленері, намагаючись вловити і зафіксувати миттєве враження та варіації кольорів цих північних краєвидів. Проте увага митців була спрямована не тільки на пейзажі, вони зображали також сцени з повсякденного життя селян та рибалок.
Цю колекцію мають за честь підтримувати численні заклади, серед яких: NXP (завод напівпровідників), Frial (виробник заморожених продуктів), Пошта. Органи місцевої влади, місто Кан, до яких долучилися і місцеві меценати, прийняли рішення стати головними партнерами колекції «Нормандія у живописі».
Колекція розміщена у престижному місці - колишньому жіночому монастирі Абатства Дам (Abbaye aux Dames), в якому розташована Регіональна рада Нижньої Нормандії, і який щорічно відвідують понад 10 тис. осіб.
Колекція експонується за кордоном та у Франції. Зокрема з 13 травня до 26 серпня виставка проходила в Національному музеї у Львові ім..Андрея Шептицького та мала неабиякий успіх серед поцвіновувачів мистецтва. За час експонування у Львові її відвідало понад 30 тисяч людей.

Генеральний партнер виставки «Нормандія у живописі» - компанія «ПЕЖО УКРАЇНА»
Виставка здійснюється за підтримки громадської організації «Арт-фонд Ігоря Воронова»
Партнери проекту компанія Джей Ті Ай та Сокол Груп
Окрема подяка дирекції колекції «Нормандія у живописі» та асоціації «Les Flux des Arts »
Вартість квитків на виставку:
Дорослі 40 грн.
Студенти 20 грн
Школярі, пенсіонери 10 грн.
Sunday, November 19, 2017

We have 20 guests and no members online